Dwa przykłady firm a działanie zespołowe

W niniejszym wpisie chcę przedstawić dwa casy prawie identycznych firm. Jedna firma została pomyślana, aby zarządzać nią autokratycznie. Specjaliści tam zatrudnieni nie byli zespołem, pracownik wypełniał obowiązki bez współpracy z innymi. Kolejna firma funkcjonowała w efektywnie pracujących zespołach. Szef zdawał sobie sprawę z wagi pracy zespołowej, ponieważ ta organizacja przeszła dokładnie takie szkolenie, jak to: Zespołowe Wydarzenia
Opisana na początku instytucja biznesowa była założona w  2000 przez farmaceutę Tomasza Nowaka, który zamierzał rozszerzyć zawód i zdecydował się zostać przedsiębiorcą.
Jego uczelnią była Akademia Medyczna w Krakowie gdzie ukończył naukę jako lekarz. Założył spółkę usługową oraz zatrudnił 12 pracowników w różnych miastach zachodnich województw. Każdego miesiąca zatrudnieni w firmie spotykali się w biurze organizacji w Warszawie gdzie omawiali wszystkie cele firmy. Oprócz tego współpracownicy pracowali zwykle osobno. Gdy 4 pracowników odeszło z tej organizacji, ogromna większość kwestii biznesowych  nie mogło być zakończonych. Po 2 latach ta instytucja upadła.
Kolejną wymienioną powyżej organizację biznesową otworzył niezwykle ambitny absolwent uczelni ekonomicznej w Poznaniu. Już na drugim roku wiedział jak organizować duże spotkania dla firm z regionu. Zatrudnił się w instytucji non-profit na stanowisku „menedżer” marketingu. Kiedy uzyskał tytuł doktora, otwarł firmę szkoleniową. W trakcie 6 następnych miesięcy ta organizacja okazała się najbardziej znaną i polecaną firmą w tym sektorze w Polsce. Jej średni miesięczny zysk sięgał 10 mln złotych. Organizacja miała 100 profesjonalistów, dodatkowo 79 trenerów w takich miastach jak: Gdańsk, Wrocław, Zakopane, Szczecin.  Zatrudnieni zwykle działali razem, dlatego ta instytucja nadal się rozwija.
To tyle naszych inspiracji.
Redakcja: Krzysztof Guc
I DODATKOWO JAK ZWYKLE PAKIET NIEZNANYCH FAKTÓW ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
– Ciesząca się największym wzięciem forma aktywności : gry inżyniersko kostrukcyjne
– Najwyżej ocenione w testach po wyjeździe zabawy – oceny grup: gry inżyniersko kostrukcyjne
– Statystyczna liczebność grupy zajęciowej: dziesięć pracowników.
– Preferowane dni tygodnia na zajęcia: poniedziałek.
– Najczęściej zamawiana destynacja: Warszawa

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od siedmiu lat prowadzimy projekty w branży spotkań dla pracowników jako Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że udane szkolenie i wyjazd to także przyjazny obiekt szkoleniowy. W naszej ofercie posiadamy kilkadziesiąt urokliwych destynacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Rekomendujemy sprawdzone imprezy integracyjne a także  team building.Najczęściej prowadzimy zajęcia w Sudetach, w centralnej części kraju i nad Bałtykiem. Preferujemy  lokalizacje na łonie natury . Przy dobrej pogodzie pracujemy na terenie otwartym, a jeśli pada, wieje lub temperatura jest za niska – w salach szkoleniowych.