Symulacje biznesowe

Tych czytelników, których ciekawią polskie Symulacje Biznesowe  namawiam najmocniej do rozważenia stworzonej przez naszych konsultantów witryny www opisującej symulacje ekonomiczne i gry menedżerskie z wielu obszarów dotykających biznesu. Proponujemy na przykład symulacje z zarządzania projektami, problematyki międzykulturowej, symulacje budujące zespoły a także symulacje na temat finansów i inwestycji.
Stworzona przez Training Projects oferta zawiera wiele programów: planszowe, realizowane w plenerze czyli outdoor, opracowane na interaktywnych rekwizytach. Symulacje zostały opracowane dla zespołów liczących łącznie od czterech do 160 pracowników. Mogą zajmować od 60 minut do 16 godzin warsztatów o dynamicznym przebiegu i ponadprzeciętnej efektywności gdy chodzi o kształtowanie świadomości.
Naturalnie nie są to ani trochę  symulacje losowe. Nie zawierają elementu  kostki czy rzucania monetą ani podobnych rekwizytów opartych na prostej przypadkowości gry.
Zajmujemy się także pisaniem autorskich gier jak również korporacyjnych symulacji od podstaw na zamówienie, krojonych na miarę.
symulacje pisze Rafał Szczepanik, uznany twórca gier. Stworzył mniej więcej sto gier dotyczących problemów miękkich (np. podejmowania decyzji i kilkadziesiąt symulacji dla wielu grup uczestników – np. w firmach leasingowych, produkcji lekow, sieciach hurtowni czy nowoczesnych technologiach i energetyce. Rafał stqorztył w minionych kilkunastu latach zapewne zdecydowanie najwięcej symulacji na naszym rynku HR.
Nie oferujemy tymczasem gier rozgrywanych przez internet. Z naszego doświadczenia wynika (a opieramy się na kilkuset szkoleniach opartych o symulacje), iż w warsztatach miękkich oraz menedżerskich bywają one jednoznacznie mniej wydajna metodą nauczania.