Zasady pracy w dziale pracowniczym

Szkolenia z tematu „budowanie zespołu” są naprawdę ważne dla funkcjonowania każdej firmy. Polskie czy międzynarodowe firmy, dowolny wydział albo prywatne przedsiębiorstwa zatrudniają swoich pracowników – jako zgranych zespołów, a nie samodzielnych wolnych elektronów. Takie stwierdzenie jest całkiem jasne, ponieważ tylko ludzie stanowią rzeczywistą motoryczność przedsiębiorstwa.
W tymże blogu od wielu tygodni przedstawiam korzyści płynące z pracy w zespole. Kilka tygodni temu organizowałem projekt w ramach warsztatów menedżerskich w obszarze funkcjonowania i rozwijania grupy pracowniczej. Osoby uczestniczące w badaniach na temat szkoleń omawiali przypadki pracy zespołowej, jakie znają ze swojej pracy w różnego typu organizacjach. Po tym spotkaniu postanowiłem zapisać najciekawsze dobre praktyki współdziałania w dziale pracowniczym – koncepcje zgłoszone przez samych uczestników. Inne zasady czytelnik może odszukać też na tej stronie:
Referencje – I Dyskusje – Eventy Oparte o Gry Szkoleniowe
Niżej prezentuję dobrych praktyk współdziałania w zespole. Napisałem je jako przykłady konkretnych zjawisk zachodzących w firmie.
1. Przygotuj się na cykliczne spotkania działu pracowniczego
Ania była w zeszłym roku szefem wydziału logistyki. Współpracuje z dość dużą i ambitną grupą specjalistów z różnych dziedzin. Aby zatrudnieni w tym zespole ludzie dali radę w jednym zespole pracować, menedżerka wprowadziła cotygodniowe narady. Zebrania są zawsze w poniedziałek o godz. 10.00 i zajmują mniej więcej 2 godziny. Po naradzie menedżerka spisuje wnioski i czynności do wykonania dla większości członków zespołu.
2. Zapoznaj się z pracą członków zespołu
Tomek został zatrudniony w wydziale logistyki. Na co dzień pracuje w projektach z pozostałymi ludźmi w firmie, jednakże oni pracują w innych krajach. By zatrudnieni w opisywanej firmie efektywniej ze sobą współpracowali, w każdym miesiącu firma wysyła ich na 6 godzin na robocze zebrania w dobrym pensjonacie.
3. Bazy umiejętności w zespole
Beata była w zeszłym miesiącu szefem mikro firmy z branży handlowej. Organizacja ma 5 specjalistów. Właścicielka zamówiła dla organizacji system komputerowy do tworzenia bazy doświadczeń w obszarze funkcjonowania w organizacji. Dzięki temu zatrudnieni w tej firmie mają możliwość działać razem i będą wiedzieć, jakie działania są w firmie.
Tyle haerowych myśli.
Redakcja: Krzysztof Falenty
I JESZCZE JAK ZWYKLE PORCJA NIEZNANYCH STATYSTYK ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma ćwiczeń : scenariusze muzyczne
- Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po spotkaniu gry – opinie grup: scenariusz społeczny
- Uśredniona liczebność grupy zajęciowej: sześćdziesiąt pracowników.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na spotkanie: sobota.
- Najchetniej oczekiwania lokalizacja: okolice Zegrza

ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy wyjazdowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>