Warsztaty z roli lidera w zepsole

Pracownicy wielu przedsiębiorstw bez ustasnku zagadują naszą firmę o Warsztaty Z Roli Lidera w Zespole  z uwzględnieniem kilku zaawansowanych technik.  Bez zastanowienia informuje wówczas iż nie ma dostępnego na rynku czegoś takiego jak zaawansowane narzędzia w tym zagadnieniu ponieważ nie tu jest pies pogrzebany.
Przede wszystkim musimy uświadomić sobie że sukces w życiu lidera polega tu  w osiemdziesięciu procentach nie na użyciu narzędzi zaawansowanych (bo one sa mitem) ale na nieustającym i uporządkowanym przestrzeganiu naturalnych procedur działania – np. pilne i niepilne gdy chodzi o zarządzanie czasem, albo dopasowanie delegowania do kompetencji kiedy rozpatrujemy przewodzenie w grupie.
Jeżeli liderzy uczestniczyli w szkoleniach i coachingach na poziomie podstawowym, a to co robią nie daje efektów to rozwiązanie nie leży w dodatkowym szkoleniu biznesowym. To raczej dwa inne powody są fundamentem niskiej skuteczności. Przede wszystkim – niewystarczająco poziom systematyczności w regularnym wykorzystywaniu znanych już zasad. Po prostu szefowie wykorzystują  je jedynie kiedy im się chce a nie zawsze gdy rozsądek to podowiada.
Poza tym robią to niepoprawnie (np. sztampowo) i od niechęcenia – co również nie jest problemem na szkolenia ale wsparcie przełożonych.
Dlatego pamiętajmy o tej opinii i zanim jeszcze zamówimy szkolenie z zarządzania czasem, trening z przywództwa, albo wydarzenie edukacyjne z komunikacji dla zaawansowanych, zaaranzujmy przegląd sytuacji w grupie osób rozważanych na szkolenie. Udane leczenie zaczyna się od trafnej analizy. Jeśli nie zrobimy tego to wyrzucimy bardzo wysokie pieniądze a rezultat szkolenia nie będzie dla zespołu zadowalający, a zwrot z inwestycji – na poziomie zerowym.