Parę opinii na temat pracy kierownika

W ubiegłym miesiącu w czwartek organizowałem kurs dla menedżerów pracujących w małej firmie produkcyjnej.  Wydarzenie miało miejsce w uroczym pensjonacie w Górach Świętokrzyskich. Ponieważ w tym roku mamy wyjątkową wiosnę, po zajęciach w projekcie menedżerowie mogli przejść się po górach.
Podczas kursu, które poprowadziłem dla kierowników, uczestnicy opisali podobne typy zjawisk pokrywających się z funkcjonowaniem w grupie pracowników: fakt, kto pełni jaką rolę rzadko były podstawą do znalezienia osób mających pełnić funkcje top managementu, kierownik nie wzmacnia niezwykłych talentów podwładnego, wiele apektów można poprawić w działalności grupy pracowniczej. Te problemy można rozwinąć biorąc udział w przykładowych sesjach doradczych: Cykliczne Warsztaty   Udane Prezentacje i Przemówienia .
W tym akapicie chcę opisać, jakie konsekwencje wynikają z opisanych wyżej aspektów pracy w firmie. Jeśli predyspozycje do pełnienia ról nie są kryterium podczas wyboru pracowników,  wówczas przełożony nie jest w stanie poprawnie przydzielać celów do wykonania.
Dla przykładu Edward Dąbrowski jest logistykiem i jest zatrudniony w małej firmie logistycznej. Jego szef kazał mu wysłać długiego maila do klienta i ustalić wymagania oprogramowania do organizowania zadań dla pracowników. Ten zatrudniony nie podtrzymuje stosunków interpersonalnych z  ludźmi i swoje osiągnięcia opiera na pracy przy laptopie. Na pewno nie zrealizuje efektywnie powierzonego projektu.
Inny przypadek: Silną stroną Norberta Jabłońskiego od zawsze było innowacyjne myślenie. Kocha wprowadzać nietypowe usługi, projektować ulepszenia w pracy zatrudniającej go firmy. Jego szef nie bierze pod uwagę tego jakie ten zatrudniony chce rozwijać mocne strony i określa mu obowiązki, które wymagają pracy powtarzalnej. Ten zatrudniony jest sfrustrowany, a szef nie wykorzysta jego  atutu.
Wyraźnie można odczytać na tych dwóch przypadkach: role w zespole muszą być kryterium przydzielania zadań.
O BLOGU
Ten serwis prowadzi drużyna  fachowców prowadzących wykłady na tematy miękkie z różnych dziedzin gospodarki.
Redaktorem powyższego bloga jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z publicznego przemawiania i jednocześnie doradca w zakresie  rekrutacji i selekcji personelu.
Tu  zwykle piszemy też na temat:
– audyty zaangażowania załogi w różnych korporacjach
– testy psychologiczne
– warsztaty z rozwoju osobistego i menedżerskiego
– eventy team building
– zarządzanie kadrami
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i zapraszamy do wielokrotnych wizyt na naszej stronie.