Kultura korporacyjna i współdziałanie w grupie

Często słyszę pytanie: dlaczego firmy różnią się odmienną polityką pracy? Zwykle różnice są naprawdę duże. Uczestnik szkoleń zawsze myśli: w obecnej organizacji pracuje mi się dobrze, a w tamtej było gorzej. Co bywa przyczyną?
W niniejszym artykule wklejam wyczerpujący opis działania dwóch przedsiębiorstw. Znajdź od 5 do 10 różnic atmosfery organizacyjnej, które w dwóch instytucjach są różne. Wypisz je na kartce i opisz krótko, gdzie leżą podobieństwa. Dokładny opis odszukaj na tym portalu:    Pracownicze Wyjazdy
Przedsiębiorstwo Zetron wytwarza przenośne odtwarzacze hifi domowego użytku. Miejsce działania stanowi prawie obszar województwa. Kierownicy średniego szczebla ponoszą odpowiedzialność w zakresie strategii na wszystkie towary. Top management nie wymaga wreszcie od nich kalkulowania w decyzjach jakiegoś ryzyka. Wszystkie decyzje powinny być bez jakichkolwiek wyjątków pozostawione w systemie infromatycznym, pozytywne osiągnięcia zawsze były ogłaszane publicznie. Przedsięwzięcia jakie zakończyły się niezbyt koszystnie także bywają na forum krytykowane. Zgodnie z tym, co wiem, nie został wdrożony żaden układ aby nakładaniać do podejmowania innowacyjnych zadań.
Instytuacja biznesowa Armach SA funkcjonuje w segmencie żywnościowym i jest numerem jeden w wytwarzaniu napojów mlekopodobnych, masmiksów oraz twarogów. Kierownictwo firmy wprowadza teraz dość złożoną metodę funkcjonowania na rynku na następne pięć kwartałów, ma ona zachęcać liderów niższego poziomu zarządzania do kalkulowania działań ryzykownych oraz dalszych poprawy pracy ich wydziałów. Ci, którzy przedstawią nowe pomysły lub nowatorski sposób myślenia, mają być nagradzani. Negatywny efekt, gdy tylko nie wyrządza znacznej straty firmie, będzie rozumiany jako „lekcja na przyszłość”.
Jak można odczytać, opisane 2 firmy mają inne polityki organizacyjne. W kolejnym artykule przedstawię, jak kultura korporacyjna wpływa na zespół.
To tyle haerowych myśli.
Opracowanie: Krzysztof Piskorz
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC GARŚĆ CIEKAWYCH DANYCH ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Ciesząca się największym wzięciem forma zajęć : gry miejsce
- Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po warsztacie ćwiczenia – komentarze grup: scenariusz społeczny
- Typowa wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dziesięć osób.
- Preferowane dni tygodnia na event: wtorek.
- Najczęściej zamawiana lokalizacja: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Działamy jako ekipa animatorów zajęć z doświadczeniem menedżerskim ale jednocześnie kompetencjami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co pozwala nam na oferowanie eventów w formie plenerowej, łącząc kształcenie pracowników i atrakcyjne gry. Pracujący dla nas szkoleniowcy to jednocześnie autorzy książek poradnikowych i nieprzeciętne osobowości.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są polecane przez wiele korporacji z wszystkich branż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>