Kierowanie działaniami projektowymi nie takie straszne

Dziedzina zarządzania projektem stała się w poprzednich miesiącach przedmiotem ogromnego zaangażowania intelektualnego wśród menedżerów biznesu. Wywołuje to zapotrzebowanie na typowe procesy w zarządzaniu przedsiębiorstwem, na innowacyjne metody skutecznego zarządzania i badania w obszarze poprawy kondycji gospodarek.
W ofercie doradztwa dla biznesu występuje wyjątkowo dużo projektów szkoleniowych na temat przewodzenia projektami. W dzisiejszym wpisie na mojej stronie opiszę, jakich cech szkolenia oczekiwać w ramach tego typu szkoleń i które elementy są kluczowe w tym temacie. Podobne zasady znajdziesz tu: Analiza ofert – Szkolenia  Finanse Menedżerskie .
Chcę w tym miejscu powiedzieć, że od ponad 20 lat wzmaga się zainteresowanie projektem – we wcześniejszych latach nazywany również business management, wywodzącą się z Australii. Technika była używana w strukturach wojskowych, w obszarze gospodarki projektującym dla służby zdrowia, a po latach w międzynarodowych marketingowych przedsięwzięciach. W dzisiejszych czasach stała się to wreszcie funkcja wiedzy naukowej niezwykle doceniana w biznesie. Kongres Administrowania Zespołem Projektowym opracował odrębną wiedzę, metody oraz kwestionariusze do badania czynności liderów projektów.
Zarządzanie działaniami projektowymi bywa techniką administrowania polegającą na systemowej i wyodrębnionego planowania cyklu nowego produktu albo wymogów technicznych w precyzyjnie zaplanowanym harmonogramie i przy określonym zakresie kosztu potrzebnego do zrealizowania planowanego projektu.
W czasie szkoleń z obszaru kierowania zaspołem projektowym zauważam, że pracownicy chcą przećwiczyć metody i narzędzia z wybranych obszarów: układanie planów, określanie budżetu, delegowanie pracy podwładnym, motywacja pracowników. Biorący udział w sesji szkoleniowej dobrze postrzegają teoretyczne definiowanie kłopotów w pracy zespołu projektowego w czasie warsztatów na szkoleniu.
O BLOGU

Autorem niniejszego tekstu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z podejmowania decyzji a także badacz w dziedzinie  rozwiązywania problemów organizacyjnych.
Na naszym blogu  zwykle piszemy   o:
- badania kompetencji pracowników w dużych koncernach i małych firmach
- kwestionariuszy osobowościowe
- zajęcia edukacyjne z pracy i komunikacji w zespołach
- imprezy motywacyjnych
- zarządzanie kapitałem ludzkim
Nieodmiennie zachęcamy do kolejnych odwiedzin na tej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>