Cechy skutecznej drużyny

W niniejszym wpisie na tym portalu przedstawię parametry efektywnego działu pracowniczego, które da się przeczytać w literaturze przedmiotu. Będzie to wprowadzajaca jedynie część parametrów, bo parametrów jest bardzo dużo. Więcej czytelnik może zobaczyć w tym miejscu:   Symulacyjne Eventy Team Building
Dalej wymieniam i opisuję najważniejsze parametry efektywnego działu pracowniczego.
Kultura organizacyjna
Daje się wyczuć po kilkudziesięciu minutach pracy z zespołem, bywa zazwyczaj nieformalna, easy-going i relaksująca. Gdy jest dobrze zbudowana nie da się wskazać wyraźnych konfliktów. Ludzie w niej funkcjonujący są zaangażowani oraz nastawieni na zadania. Nie widać sumptomów znudzenia.
Konstruktywna dyskusja
Wiele rozmów między pracownikami, w których uczestniczą prawie wszyscy. Bywają to dyskusje na temat współdziałania działu pracowniczego. Jeśli rozmowa zbacza z tematu, szef od razu przywraca ją na właściwy obszar tematyczny.
Dążenia grupy ludzi
Osoby należące do zespołu dobrze pamiętają oraz akceptują projekty i realizuja zaplanowane efekty działu pracowniczego. W odpowiednim momencie przeprowadza się efektywną burzę mózgów dotyczącą zadaniach, co sprawia, że ludzie mogą się identyfikować z grupą pracowników.
Komunikacja
Pracownicy szanują siebie nawzajem! Dyskusja nie daje skjarzeń przełączania się po tematach. Każdy pomysł zostaje zapisany na tablicy. Pracownicy nie mają obaw „zaryzykować” i opisać innowacyjną konepcję, chociaż czasem jest ona całkiem ekstremalna.
Brak nieporozumień
Zbiorowość ludzka w dziale nieźle zażegnuje konflikty. Z uwagą bada się racje i zespół stara się wymyslić rozwiązanie. Pracownicy, którzy wyrażają sprzeciw, nie próbują zdominować grupy lub okazywać złe uczucia. Jeśli nie zgadzają się,  najzwyczajniej artykułują odmienne opinie.
To tyle przywódczych inspiracji.
Autor: Krzysztof Piskorz
I JESZCZE JAK ZWYKLE ZESTAW NIEZNANYCH ANALIZ DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Najczęściej kupowana forma aktywności : planszowe gry strategiczne
- Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po szkoleniu zadania – opinie grup: gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Uśredniona liczebność zespołu uczestniczącego w grze: dziewięćdziesiąt osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na event: początek tygodnia.
- Najchetniej wybierana lokalizacja: Wrocław

ŹRÓDŁO: Training Projects
Wykonujemy scenariuszowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.
Zdajemy sobie sprawę, że atrakcyjne szkolenie i wyjazd to także klimatyczny hotel. W naszej ofercie posiadamy ponad sto urokliwych miejsc od morza po Tatry. Rekomendujemy sprawdzone eventy integracyjne oraz  team building.Najchętniej wykonujemy projekty w Beskidach, nad Zegrzem jak również na Kaszubach. Preferujemy  miejsca w ciszy i spokoju . Latem pracujemy pod chmurką, a gdy jest deszcz lub zimno – w budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>